wz
Hubnutí - dieta - zdraví Přidat k oblíbeným 
 

>>> INTERNETOVÝ OBCHOD >>>

*

Kdy začít


Vydáno dne 03. 11. 2004 (8821 přečtení)

Naše tělo vydává varovné zdravotní signály, které se nevyplací přehlížet.

  • pocit únavy
  • bolesti různého druhu
  • vypadávání vlasů, lámaní nehtů, bolavá popraskaná kůže, vyrážky, ekzémy
  • odpad
  • obezita
Pocit únavy
Jsme často unavení, do ničeho se nám nechce, povinnosti odkládáme na další dny a saháme po kávě. Uvědomili jste si někdy, kolik energie mají malé děti? Vždyť jsou stále v pohybu! S věkem se nám energie někde ztrácí a jak rychle nám bude ubývat, to záleží na opravdu jen na nás. Hledejte příčinu své únavy! Neřešte ji kávou nebo jinými podobnými drogami!
Bolesti různého druhu
Bolest je obranný signál těla. Co uděláte, když Vás bolí hlava? Vezmete si lék. Zkuste ale hledat příčinu a neodstraňujte pouze následek! To, že Vás něco bolí, znamená, že dochází k poruše funkce, vzniku zánětlivého ložiska nebo jiného poškození v daném systému. Budete-li pouze tlumit bolesti léky, stav se bude v dlouhodobém pohledu zhoršovat. Kontrolou zdravotního stavu je kvalita stolice. Zdravý člověk by měl mít stolici 2x denně, bez zápachu. Je-li nepravidelná, tvrdá, zapáchající, nebo naopak průjmovitá, znamená to že trávicí systém má problémy a stav je třeba napravit. Samotná zácpa je funkční porucha způsobená nesprávnou životosprávou a výživy, společně se všeobecným nedostatkem pohybu, vlákniny a tekutin, vlivem stresu, napětí apod. Zácpa jako taková nejen ve střevech, ale i uspávání v cévním či lymfatickém systému, uspávání filtrů těla (ledvin, plic, jater) je základní příčinou našich zdravotních potíží. Velké množství plynů ve střevním systému svědčí o dismikrobii, tj. přemnožení nežádoucích bakterií a plísní ve střevech. Při konzumaci velkého množství bílkovin z masa, velkého množství cukrů, při opakovaném užívání antibiotik dochází ke zničení potřebných bakterií a množí plísně a bakterie, které jsou pro tělo nežádoucí. Je to velmi důležitý signál, na který musíme co nejdříve reagovat, protože svědčí o rodících se potížích, které mohou přerůst ve vážné onemocnění.
Vypadávání vlasů, lámaní nehtů, bolavá popraskaná kůže, vyrážky, ekzémy
Všechny tyto příznaky mají začátek v nedostatečné buněčné výživě, kdy naše tělo trpí nedostatkem mikroživin a vody. Celý problém se ještě zhoršuje množstvím chemických látek v potravinách. Potravinářský průmysl musí prodlužovat záruční dobu potravin pomocí různých přísad nebo speciálními úpravami. Vše, co má delší dobu trvanlivosti, je nějakým způsobem konzervováno. Nemyslete si, že všechno, co sníme, nás vyživuje. Velmi často jsou to látky, které naše tělo vůbec neumí zpracovat, látky, které poškozují buňky našeho těla a na jejichž vyloučení z těla je zapotřebí velké energie. Jíme zbytečně mnoho potravin. Zkonzumujeme mnoho kilogramů rafinovaného cukru za rok, desetinásobné množství soli, čtyřnásobné množství nasycených tuků a cholesterolu.

Odpad
Lidské tělo je živý organismus a jako takový vylučuje odpad. Vzniká dvěma způsoby:
  • Regenerace buněk probíhá nepřetržitě. Za minutu se vytvoří milióny nových buněk a zároveň se milióny rozpadnou. Tyto odumírající buňky tvoří odpad, který je zapotřebí odstranit, protože je pro tělo škodlivý. K jeho odstranění si musíte osvojit životní styl, který dodává tělu dostatek energie a odumřelé buňky se vyloučí z těla automaticky.
  • Druhý způsob tvorby odpadu závidí na tom, jakou potravu tělu dáváme. Ne všechno, co sníme, tělo využije. Různé příchutě a konzervační látky vůbec nezná a neumí je zpracovávat. Z toho všho vzniká mnoho odpadu, který je nutno z těla vyloučit
Vylučovací fáze je nejintenzívnější v době od 4. hodiny ranní do 12 hodin. Jestliže v této době nepřijímáte tuhou stravu, energii, kterou bychom spotřebovali na trávení, se koncentruje na odbourávání odpadových produktů v těle. Právě proto je v této době velmi důležitý dostatečný přísun tekutin. Ve střevním systému dochází ke kvasným a hnilobným procesům, při kterých vznikají toxické látky. Ty se dostávají do krevního oběhu a ničí náš organizmus. To všechno je třeba z těla vyloučit co nejdříve. Vnitřní očista nás může ochránit před širokým spektrem obtíží. Má trvalý efekt a úbytek na váze je zaručen. Jestli ale odpadové látky v těle z různých důvodů přetrvávají, budou se ukládat v tukových a pojivových tkáních a budou nám přibývat kilogramy a celé tělo bude jakoby opuchlé. Tak nabírá tělo na objemu a začínají se projevovat zdravotní potíže. Vše, co máte v sobě navíc, je odpad. Někteří lidé nosí v sobě 2-3 kg odpadových látek a nemají vůbec žádnou energii na jejich vyloučení a pokud se nedostane pomoc ve formě nějakého výživového systému, sám si stěží pomůže. Právě mnoho odpadu je příčinou obezity a budete-li hubnou snížením dávek jídla, budete mít sice váhový úbytek, ale dojde-li k vyloučení odpadu, velmi rychle se nadváha vrátí.

Obezita
Je nadměrné zmnožení tuků v organizmu. Je provázeno řadou vážných onemocnění jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, srdeční infarkt, nádorová onemocnění, onemocnění trávicího traktu, kloubů. Trpí svalový a kosterní systém a tyto potíže vedou samozřejmě i k psychosociálním problémům nejen obézního jednotlivce, ale celé jeho rodiny. Energie znamená život. Tělo získává energii z tuků a uhlohydrátů. Dostává-li více energie, než spotřebuje, dochází k jejímu ukládání v podobě tuku. Množství tukových buněk se množí ve věku od 1. roku do zhruba 9. roku věku. Pak se již počet tukových buněk nemění, pouze jejich objem. Proto je velmi důležité v této době děti nepřejídat, aby nedošlo ke zbytečnému zmnožení tukových buněk. Dnes je známo, že snížením přívodu kalorií v mladém věku je dobrým základem dlouhého a zdravého života.
( Celý článek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
Dnešní datum: 09. 12. 2019